آموزش اسکیما ویدیو با رنک مث

به کمک ساختار اسکیما ویدیو به موتور جستجو اطلاعات دقیقی درباره ویدیو استفاده شده در صفحه میدهیم، از جمله نام ویدیو،طول آن، توضیحات و تصویر بندی انگشتی مرتبط با ویدیو تا از این طریق موتور جستجو درک بهتری نسبت به ویدیو شما پیدا کرده و در نتایج به درستی نمایش دهد. اطلاعات کاملتر در خصوص استراکچر دیتای مناسب برای فایل‌های ویدیویی در سند استراکچر دیتا برای فایل های ویدیویی گوگل توضیح داده شده است.

همچنین استفاده از اسکیمای ویدیو باعث نمایش ریچ اسنیپت های جذابی در نتایج سرپ میشود که باعث افزایش CTR به طور قابل ملاحظه ای خواهد شد. برای درج کد اسکیمای ویدیو بدون دریافت خطا در صفحات وبسایت وردپرسی به کمک افزونه رنک مث مطابق آموزش عمل کنید.

برای جلوگیری از نمایش ارور معروف ISO 8601 باید تاریخ به صورت استاندارد وارد شود که در این آموزش از شرت کد %date(Y-m-d)% استفاده کردیم. این شرت کد تاریخ انتشار پست را به عنوان تاریخ درج ویدیو فراخوانی می‌کند. در ادامه یک نمونه اسکیمای استاندارد ویدیو به JSON-LD مشاهده می‌کنید

{
"@context": "http://schema.org",
"@type": "VideoObject",
"name": "نام ویدئو",
"description": "توضیحات ویدئو",
"thumbnailUrl": "آدرس تصویر بندانگشتی ویدئو",
"uploadDate": "تاریخ آپلود ویدئو",
"duration": "مدت زمان ویدئو، در قالب ISO8601 (PT4M30S)",
"contentUrl": "آدرس دسترسی به فایل ویدئو، اینجا می‌توانید نسخه MP4 را وارد کنید",
"embedUrl": "آدرس قرار دادن ویدئو در صفحه، در اینجا لینک قرار دهید",
"interactionCount": "تعداد بازدید و واکنش‌های ویدئو، به صورت JSON"
}

برای ایجاد اسکیما ویدیو در هر صفحه باید این فرآیند تکرار شود و فیلدها مخصوص ویدیو آن صفحه پر شود. شما از چه روشی برای ایجاد کد‌های اسکیما در صفحات دارای ویدیو استفاده می‌کنید؟

2 نظرات
  1. یلدا می گوید

    آموزشتون عالی بود ممنون

    1. امیرحسین ماجانی می گوید

      ممنون از بازخورد‌ شما?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.