۷ ابزار هوش مصنوعی در سئو به جز ChatGPT

هوش مصنوعی در سئو و سایر بخش‌های دیجیتال مارکتینگ انقلابی در این صنعت ایجاد کرد است و به خصوص کاربرد های بسیاری در اتوماسیون فرآیند‌های سئو داشته است. از دیرباز موتور جستجوی گوگل به کمک فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در الگوریتم های خود وظیفه رتبه بندی صفحات مختلف را برعهده دارد.

یکی از مزایای هوش مصنوعی در سئو برای تحلیل‌های دقیق‌تر و پایه داده‌های واقعی است به طور مثال با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی می توان با دقت بیشتری به بررسی کلمات کلیدی مورد استفاده در سایت بپردازیم، همچنین هوش مصنوعی می‌تواند در بهبود تجربه کاربری با بررسی رفتار کاربران، بهبود سرعت بارگیری صفحات با بهینه سازی تصاویر و عناصر سایت و تولید محتوای یونیک جهت بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو کمک کند.

1 Jasper

Jasper

بسیاری از افراد ابزار جسپر را به عنوان بهترین دستیار هوش مصنوعی برای ایجاد محتوای بلاگ میدانند. ساز و کار این ابزار به این صورت است که ابتدا با دریافت سید کیورد (seed keyword) آن را تحلیل می کند و بر اساس موضوع و سبک مورد نظر عبارات، پاراگراف‌ها و مقالات را ایجاد می کند. جسپر می‌تواند ۱۵۰۰ کلمه را در کمتر از ۱۵ دقیقه تولید کند همچنین بیش از ۵۰ قالب تولید محتوا که شامل بلاگ پست، تمپلیت ایمیل، متن‌‌های تبلیغاتی، آگهی فیسبوک، آگهی گوگل و توضیحات متادیسکریپشن است.

2 Originality.ai

Originality.ai

با پیشرفت ابزارهایی مثل جسپر و هوش مصنوعی ChatGPT نگرانی صاحبان کسب و کار برای دریافت محتوای ایجاد شده با هوش مصنوعی افزایش یافت. از این رو ابزارهای مثل Originality.ai این مشکل را حل تا حدودی حل کردند.   این ابزار به صورت کامل یک وب سایت را برای یافتن محتوای کپی یا محتوا ایجاد شده با هوش مصنوعی بررسی می‌کند. البته گوگل در آخرین آپدیت خود در مورد محتوای ایجاد شده با هوش مصنوعی صریحاً اعلام کرده که اگر نیاز کاربر پاسخ داده شود این مورد هیچ اشکالی ندارد.

3 INK Editor

INK Editor

این یک ابزار همه کاره هوش مصنوعی برای کمک در پروژه های سئو می‌باشد. برخی از ویژگی های منحصر بفرد آن را میتوان : تحقیق کلمات کلیدی با هوش مصنوعی، خوشه بندی محتوا به کمک هوش مصنوعی، تولید محتوا با کیفیت با هوش مصنوعی، بهینه سازی تصاویر با هوش مصنوعی، بهینه سازی متا دیسکریپشن مناسب برای گوگل و حل مشکلات گرامری در متن و قابلیت اتصال به وردپرس نام برد.

4 Pro Rank Tracker

Pro Rank Tracker

یکی از کاربردی ترین ابزارهای هوش مصنوعی در پروژه های سئو که می‌تواند موقعیت کلمات کلیدی شما را در نتایج سرپ نمایش دهد ابزار Pro Rank Tracker است این ابزار می تواند به صورت کاملا دقیق از هر موقعیت مکانی و از هر پلتفرمی (دسکتاپ/موبایل) موقعیت کلمات کلیدی شما را دنبال کند و به شما نشان دهد همچنین این ابزار قابلیت تحلیل و تجزیه پیشرفت رتبه های شما را به همراه گزارش دهی دقیق در خود دارد.  

5 Link Whisper

Link Whisper

بهبود ساختار لینک سازی داخلی از بهترین استراتژی های سئو بوده که باعث ایجاد بهبود تجربه کاربری بازدیدکنندگان و شناسایی صفحات جدید توسط موتور جستجو می شود، در مقاله آپدیت سند لینکسازی گوگل در این خصوص مفصل صحبت کردیم حال این ابزار به کمک هوش مصنوعی لینک سازی داخلی را شتاب می بخشد مهم نیست که چه تعداد مقاله دارید این ابزار صورت اتومات لینک های داخلی برای مقالاتی که در حال ویرایش آن هستید را در ویرایش وردپرس به شما پیشنهاد می‌کند.

6 Nitro Pack

Nitro Pack

نیترو پک ابزار مناسب برای بهینه سازی سرعت لود صفحات بر اساس معیار های Google Page Speed Insight را امکان پذیر کرده است. این ابزار به شما امکان کامل برای بهینه سازی هرچیز را می دهد از جمله کشف تصاویر، CDN های داخلی برای لود سریعتر، بهینه سازی کد‌های صفحه، بهبود لود صفحه، لیزی لود برای تصاویر و تبدیل فرمت تصاویر به WebP و … می دهد.

7 Neuraltext

Neuraltext

هدف این ابزار پوشش دادن کل فرایند تولید محتوا از ایده پردازی تا اجرا با استفاده از هوش مصنوعی است. زمانی که شما یک کلمه کلیدی به این ابزار معرفی میکنید سریعا ۲۰ نتیجه برتر را در جستجوی گوگل بررسی می کند تا ببیند چه موضوعاتی برای این کلمه وجود دارد که باید پوشش داده شود و آن را به صورت خلاصه آمار به شما نشان می‌‌‌دهد. به همین ترتیب می توانید به راحتی با چند کلیک یک خلاصه محتوا برای نویسندگان خود ایجاد کنید تا از نوشتن محتوا های نامرتبط خودداری کنند. 


در این مقاله سعی شد ابزارهای کاربردی هوش مصنوعی در سئو که بیشتر برای ایجاد محتوا استفاده می‌شوند معرفی شود با توجه به استقبال کاربران از ابزار هوش مصنوعی شرکت OpenAi با نام چت جی پی تی سایر ابزارهای هوش مصنوعی کمتر مورد توجه قرار گرفتند اما شاید بتوان رایگان نبودن آنها را یکی از معایب این ابزارها در نظر گرفت.  آیا ابزار هوش مصنوعی دیگری می شناسید که در پروژه های خود از آن استفاده می کنید؟ آن را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.